Muszyna-Wierchomla

strona: wierchomla.com.pl
e-mail: narty@wierchomla.com.pl
adres: Wierchomla Mała 21
telefon: (018) 414 32 64
GPS: N: 49° 25' 29" E: 20° 49' 24"

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla informacje dodatkowe

Stacja Narciarska Wierchomla jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Unikalne warunki narciarskie stacja zawdzięcza specyficznym warunkom klimatycznym - śnieg utrzymuje się tutaj długo (od listopada do kwietnia), a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach.
Na 100 hektarach powierzchni ośrodek oferuje 10 wyciągów (2 krzesełkowe, 6 orczykowych i 2 linkowe) Główny wyciąg krzesełkowy ma 1600 m długości i jest jednym z najdłuższych w Polsce. Trasy zlokalizowane są po obu stronach góry Pusta Wielka, dzięki czemu z jednej stacji mogą korzystać turyści będący zarówno w Wierchomli jak i po drugiej stronie czyli w Muszynie i Szczawniku.

Wierchomla jest doskonałym miejsce do wypoczynku rodzinnego. Wszystkie stoki są szerokie i dobrze przygotowane, dzięki czemu cała rodzina może bez obaw korzystać z uroków zimy, wspólnie szusując po śniegu. Jest też specjalny stok dla dzieci z małym wyciągiem, na którym maluchy mogą spokojnie uczyć się jeździć. Część tras jest oświetlona i czynna do późnych godzin wieczornych. Wszystkie trasy są ratrakowane i naśnieżane.
Na terenie stacji znajdziemy również:

  • restauracje, pizzerie oraz punkty szybkiej obsługi z pysznym jedzeniem oraz gorącymi napojami
  • serwis oraz wypożyczalnię sprzętu
  • szkółkę narciarską
  • przedszkole narciarskie
  • noclegi w hotelu *** Wierchomla Ski&Spa Resort oraz w całorocznych domkach alpejskich
  • centrum SPA w hotelu
atrakcje turystyczno-rekreacyjne: kuligi, wycieczki po okolicy, biesiady przy grillowisku z muzyką góralską, dyskoteki, widowiskowe imprezy sportowe oraz quady, park linowy, paintball i wiele innych. 
więcej informacji na stronach ośrodka: wierchomla.com.pl

tutaj jesteś?

dojazd