Gdzie jest śnieg?

Wiosna (albo jesień, jak kto woli) znów nas zaskoczyła, jak śnieżyce drogowców. Gdzie najlepiej szukać informacji o warunkach narciarskich? Które są aktualne, a które "trochę oszukują"? Na większości tras narciarskich leży wystarczająca pokrywa sztucznego z reguły śniegu, a gospodarze ośrodków przygotowują je codziennie (albo raczej "conocnie") dla swoich gości.

Na większości stron internetowych ośrodków narciarskich dane o pokrywie śniegowej, albo ogólniej o aktualnych "warunkach narciarskich" są wprowadzane codziennie, na niektórych wystarcza informacja, że ośrodek jest czynny (albo nie!). Najtrudniej zdobyć informację z małych ośrodków, nie mających stron internetowych , lub nie aktualizujących swoich stron od dawna. Pozostaje telefon który, jeżeli jest dostępny na stronach "skistacji", to właśnie w tym celu.
Znakomita większość opisanych na skistacja.pl ośrodków ma swoje strony www i możecie znaleźć ich adresy w łatwy sposób. Niezłą, chociaż niekompletną bazą bezpośrednich informacji o warunkach jest komunikat Stowarzyszenia PSNiT (link dostępny również na głównej stronie "skistacji"), tym bardziej, że dane są aktualizowane przez Gospodarzy ośrodków. Kiedy pogoda zmienia się często i szybko, i nie jesteście pewni, czy w rejonie, w który zamierzacie wyruszyć "coś jeszcze jeździ", znajdźcie ten rejon na skiatacja.pl, tutaj znajdziecie adresy stron internetowych ośrodków lub do bazy PSNiT. Tam zawsze są (albo powinny być) informacje najświeższe. A dla tych, którzy już nie pamiętają jak pada śnieg z nieba, krótki film;

zobacz jak pada śnieg (z youtube.com)

tutaj jesteś?

dojazd